فروش لامپ های فوتوتراپی

The first thing that you might want to do to be able to legally adopt an emotional support pet is always to submit your correspondence of intention into the regional ASPCA (American Society for the Prevention of Cruelty to Animals) to get that your own ESA permitted. ESA acceptance is fast, simple, and inexpensive. This informative post will allow you to fill those forms out, and also Additionally, there are a few unique needs that must support animal registration be met for your own application to become authorized and publish it.

نور درمانی یا فتوتراپی که از نظر کلاسیک به آن هلیوتراپی گفته می شود ، شامل A.) قرار گرفتن در معرض نور روز یا یک نوع نور معادل آن به عنوان درمانی برای عارضه فصلی (SAD) یا B.) قرار گرفتن پوست در معرض طول موجهای خاص نور است. استفاده از نور پلاریزه شده چند منظوره برای معالجه بیماری پوستی.

به عنوان درمانی برای اختلال فصلی در زمستان ، شواهدی آزمایشی در حمایت از استفاده از آن برای معالجه اختلالات روانی غیر فصلی ، به ویژه افسردگی عمده و افسردگی در اختلال دو قطبی وجود دارد. و همچنین در اختلالات ریتم شبانه روزی مانند اختلال تأخیر در مرحله خواب استفاده می شود. به عنوان درمانی برای اختلالات پوستی ، نوع دوم درمان نور برای اصلاح پسوریازیس ، آکنه ولگاریس ، اگزما و زردی نوزاد است.

درمان های پوست معمولاً شامل نور ماوراء بنفش می شوند. قرار گرفتن در معرض نور ممکن است در ناحیه کوچکی از پوست یا در سطح بدن باشد ، مانند بستر برنزه. شایع ترین روش درمان با UVB باریک با طول موج 311-313 نانومتر است ، و در محدوده نوری است که در آن نور UV ویتامین D در بدن انسان تولید می کند. مشخص شد که این بی خطرترین درمان است. فتوتراپی کامل بدن را می توان با استفاده از یک غرفه بزرگ UVB با قدرت زیاد ، در مطب پزشک و یا در خانه انجام داد. با این حال ، تختهای برنزه عمدتا نور UVA ایجاد می کنند و تنها 4 تا 10 درصد از نور تخت برنزه در طیف UVB قرار دارد.

درماتیت آتوپیک

نور درمانی یکی از بهترین روشهای درمانی برای درماتیت آتوپیک (AD) است که در مورد بیمارانی که به درمانهای موضعی سنتی پاسخ نداده اند ، اعمال می شود. روش درمانی طیف گسترده ای از گزینه ها را ارائه می دهد: UVA1 برای AD حاد ، NB-UVB برای AD مزمن ، و Balneophototherapy اثربخشی آنها را اثبات کرده است. بیماران درمان را با خیال راحت تحمل می کنند ، اما مانند هر درمانی ، عوارض جانبی احتمالی وجود دارد و باید در استفاده از آن ، به ویژه در کودکان ، مراقبت شود.

پسوریازیس

برای پسوریازیس ، نشان داده شده است كه فتوتراپی UVB مؤثر است. یکی از ویژگی های پسوریازیس التهاب موضعی است که توسط سیستم ایمنی بدن ایجاد می شود. پرتوهای فرابنفش برای سرکوب سیستم ایمنی بدن و کاهش پاسخ های التهابی شناخته شده است. درمان نور برای شرایط پوستی مانند پسوریازیس معمولاً از 313 نانومتر UVB استفاده می کند اگرچه ممکن است از UVA (طول موج 315-400 نانومتر) یا طیف گسترده تر UVB (طول موج 280-315 نانومتر) استفاده کند. UVA همراه با psoralen ، دارویی که به صورت خوراکی مصرف می شود ، به عنوان درمان PUVA شناخته می شود. در فتوتراپی UVB مدت زمان قرار گرفتن در معرض بسته به شدت لامپ ها و رنگدانه و حساسیت پوست فرد بسیار کوتاه است. زمان به طور معمول با یک تایمر کنترل می شود که لامپ ها را پس از اتمام زمان درمان خاموش می کند.

ویتیلیگو

در حدود 1٪ از جمعیت بشر از ویتیلیگو رنج می برند که باعث ایجاد لکه های روشن و بدون رنگ پوست روی صورت ، دست ها و پاها می شود. فتوتراپی یک روش درمانی مؤثر است زیرا سلولهای پوستی را مجبور به تولید ملانین می کند تا بدن را از آسیب UV محافظت کند. درمان تجویز شده معمولاً 3 بار در هفته در یک کلینیک یا روزانه در خانه انجام می شود. حدوداً 1 ماه معمولاً منجر به رنگ آمیزی مجدد صورت و گردن و 4 تا 2 ماه در دست و پاها می شود. باریک UVB برای صورت و گردن مناسب تر است و PUVA در دست و پاها مؤثرتر است.

آکنه ولگاریس

از سال 2012 شواهدی در مورد نور درمانی و لیزر در درمان آکنه ولگاریس برای توصیه به آنها کافی نبود. شواهدی متوسط ​​برای اثربخشی روشهای درمانی نور آبی و قرمز در درمان آکنه های خفیف وجود دارد ، اما بیشتر مطالعات از کیفیت پایین برخوردارند. در حالی که به نظر می رسد نور درمانی فواید کوتاه مدت را به همراه دارد ، فقدان داده یا نتیجه نتایج بلند مدت در افرادی که آکنه شدید دارند ، وجود دارد.

سرطان

طبق گزارش انجمن سرطان آمریکا ، شواهدی وجود دارد که نور ماوراء بنفش را نشان می دهد

درمان ممکن است در کمک به درمان انواع خاصی از سرطان پوست مؤثر باشد ، و درمان با اشعه ماوراء بنفش خون برای این کاربرد ایجاد شده است. با این حال ، استفاده های جایگزین از نور برای درمان سرطان – نور جعبه درمانی و نور درمانی رنگی – توسط شواهد پشتیبانی نمی شوند. از فتودینامیک درمانی (اغلب با نور قرمز) برای درمان برخی از سرطان های پوستی غیر ملانوما سطحی استفاده می شود.

سایر شرایط پوستی

برخی از انواع فتوتراپی ممکن است در درمان فوران نور چند شکلی ، لنفوم سلول T جلدی  و گلسنگ مؤثر باشد. باریک UVB باریک بین 311-313 نانومتر رایج ترین درمان است.

التیام زخم

لیزر درمانی سطح پایین به عنوان یک درمان بالقوه برای زخم های مزمن مورد مطالعه قرار گرفته است ، و گاهی اوقات لیزرهای با قدرت بالاتر برای بستن زخم های حاد به عنوان جایگزینی برای بخیه استفاده می شود. با این حال ، از سال 2012 و به دلیل نتایج متناقض و کیفیت پایین تحقیقات گسترده ، بررسی های علمی کاربرد گسترده آن را پشتیبانی نکرده است.

شرایط شبکیه

شواهد اولیه وجود دارد مبنی بر اینکه نور درمانی مؤثر برای رتینوپاتی دیابتی و ادم ماکولای دیابتی است.

مقاله اصلی: اختلال فصلی

اثر نور درمانی برای درمان SAD ممکن است با این واقعیت مرتبط باشد که نور درمانی باعث قرار گرفتن در معرض نور خورشید از دست رفته و تنظیم مجدد ساعت داخلی بدن می شود. مطالعات نشان می دهد که نور درمانی به کاهش رفتارهای ناتوان کننده و افسردگی SAD مانند خواب آلودگی بیش از حد و خستگی کمک می کند که نتیجه آن حداقل 1 ماه طول بکشد. درمان نور نسبت به ضد افسردگی ها در درمان SAD ارجحیت دارد زیرا این یک درمان نسبتاً ایمن و آسان است.

ممکن است که پاسخ به نور درمانی برای SAD وابسته به فصل باشد. صبحگاه بهترین نتیجه را دارد زیرا نور در اوایل صبح به تنظیم ریتم شبانه روزی کمک می کند. افراد مبتلا به SAD از نظر انرژی کم هستند و در تمرکز مشکل دارند. آنها معمولاً تغییری در اشتها دارند و خوابیدن را با مشکل مواجه می کنند.

در یک بررسی منظم در سال 2007 توسط آژانس سوئدی SBU ، شواهد کافی وجود ندارد که نشان دهد نور درمانی قادر به کاهش علائم افسردگی یا اختلال عاطفی فصلی است. در این گزارش توصیه شده است كه: “تقریباً 100 شركت كننده موظف هستند كه مشخص كنند كه آیا درمان نسبتاً مؤثرتر از دارونما است”. اگرچه درمان در اتاق های نور درمانی در سوئد به خوبی برقرار شده بود ، اما هیچ مطالعه ای رضایت بخش و کنترل شده در مورد این موضوع منتشر نشده است. این منجر به بسته شدن تعدادی از کلینیک های ارائه دهنده نور درمانی در سوئد شد.

یک بررسی Cochrane (سازمانی) که در سال 2019 انجام شد ، شواهدی را مبنی بر موثر بودن نور درمانی به عنوان درمانی برای پیشگیری از اختلال عاطفی فصلی ، محدود نشان می دهد ، اگرچه خطر عوارض جانبی آن حداقل است. بنابراین ، تصمیم به استفاده از نور درمانی باید براساس اولویت درمانی فرد باشد.

افسردگی غیر فصلی

نور درمانی همچنین در درمان افسردگی غیر فصلی و سایر اختلالات روحی و روانی از جمله اختلال افسردگی اساسی ، اختلال دو قطبی و افسردگی پس از زایمان پیشنهاد شده است. یک بررسی متاآنالیز توسط کوکرین نتیجه گرفت که “برای بیمارانی که از افسردگی غیر فصلی رنج می برند ، نور درمانی ارائه می دهد اثر ضد افسردگی متوسط ​​اما امیدوارکننده دارد.” گنجاندن در موجودی درمانی که امروز برای درمان افسردگی غیر فصلی در دسترس است ، به عنوان درمان کمکی برای داروهای ضد افسردگی یا درنهایت به عنوان درمان مستقل برای زیرگروه های خاص بیماران افسرده است. ” به دلیل نقص های روش شناختی جدی محدود شده است.

اختلالات خواب ریتم شبانه روزی و تاخیر

اختلالات خواب ریتم شبانه روزی مزمن (CRSD)

در مدیریت اختلالات ریتم شبانه روزی مانند اختلال تأخیر در مرحله خواب (DSPD) ، زمان قرار گرفتن در معرض نور بسیار مهم است. قرار گرفتن در معرض نور قبل یا بعد از نادر از ریتم دمای اصلی بدن می تواند بر منحنی پاسخ فاز تأثیر بگذارد. استفاده از بیدار شدن ممکن است برای اختلال خواب بیدار غیر 24 ساعته نیز مؤثر باشد. برخی از کاربران با چراغ هایی که اندکی قبل از بیدار شدن (شبیه سازی سحر) روشن می شوند ، موفقیت را گزارش کرده اند.

بیماری آلزایمر

مطالعات نشان داده اند که نور درمانی در روز و عصر برای بیماران سالمندان در منزل که مبتلا به آلزایمر هستند ، که اغلب با آشفتگی و چرخه های قطع و بیدار / استراحت مبارزه می کنند ، به طور موثری منجر به خواب بیشتر و افزایش ثبات ریتم شبانه روزی می شوند.

زردی نوزادان (زردی پس از تولد)

یک نوزاد تازه متولد شده که برای معالجه زردی نوزاد ، تحت فتوتراپی با نور سفید قرار دارد.

از نور درمانی برای درمان موارد زردی نوزاد استفاده می شود. بیلی روبین ، یک رنگدانه زرد که به طور معمول در شکسته شدن گلبول های قرمز قدیمی در کبد تشکیل می شود ، همیشه توسط کبد نوزادان که باعث زردی نوزاد می شود ، نمی تواند به طور مؤثر پاک شود. تجمع بیلی روبین بیش از حد می تواند باعث آسیب سیستم عصبی مرکزی شود ، بنابراین باید این شکل گیری بیلی روبین درمان شود. فتوتراپی از انرژی از نور به منظور ایزوله کردن بیلی روبین استفاده می کند و در نتیجه آن را به ترکیباتی تبدیل می کند که نوزاد می تواند از طریق ادرار و مدفوع دفع کند. بیلی روبین موفق ترین جذب نور در ناحیه آبی طیف نور مرئی است ، که بین 460-490 نانومتر سقوط می کند. بنابراین فن آوری های درمانی نور که از این طول موج های آبی استفاده می کنند ، در ایزومرزه کردن بیلی روبین موفق ترین هستند.

فتودینامیک درمانی

فتودینامیک درمانی نوعی از فتوتراپی است که از ترکیبات حساس به نور غیر سمی استفاده می شود که به صورت انتخابی در معرض نور قرار می گیرند ، و از این طریق برای سلول های بدخیم و دیگر سلولهای هدفمند سمی می شوند.

یکی از روشهای درمانی استفاده از نور آبی با اسید آمینولولولینیک برای درمان کراتوز اکتینیک است. این یک روش درمانی ایالات متحده FDA برای آکنه ولگاریس نیست.

جعبه های سبک

میزان روشنایی و دمای رنگ نور از یک جعبه نور کاملاً مشابه نور روز است.

“جعبه نور” در اینجا تغییر مسیر می یابد. برای سایر کاربردها ، به Lightbox (ابهام زدایی) مراجعه کنید.

تولید هورمون ملاتونین ، تنظیم کننده خواب ، توسط نور مهار می شود و در تاریکی مجاز است که توسط سلول های گانگلیونی حساس به نور در شبکیه ثبت می شود. تا حدودی ، برعکس برای سروتونین صادق است ، که به اختلالات خلقی مرتبط است. از این رو ، به منظور دستکاری سطح ملاتونین یا زمان بندی ، جعبه های سبک ارائه انواع بسیار خاصی از نور مصنوعی به شبکیه چشم موثر هستند.

نور درمانی از یک جعبه نور استفاده می کند که حداکثر 10000 لوکس از نور را در فاصله مشخصی ساطع می کند ، بسیار روشن تر از لامپ معمولی یا شدت کمتری از طول موج های خاص از نور از آبی (460 نانومتر) تا سبز (525 نانومتر) مناطقی از طیف مرئی. [یک مطالعه در سال 1995 نشان داد كه درمان با نور سبز با دوزهای 350 لوكس ، سرکوب ملاتونین و جابجایی فاز معادل 10،000 درمان نور سفید سفیدی را ایجاد می كند ، اما مطالعه دیگری كه در مه 2010 منتشر شد ، حاكی از آن است كه نور آبی اغلب برای درمان SAD استفاده می شود. به دلیل درگیری احتمالی مخروطها در سرکوب ملاتونین ، ممکن است جایگزین روشنایی سبز یا سفید شود.

خطرات و عوارض

ماوراء بنفش

نور ماوراء بنفش حتی از دوزهای کوچک باعث ایجاد صدمات پیش رونده در پوست و اریتم انسان می شود. این به واسطه آسیب ژنتیکی ، آسیب کلاژن و همچنین از بین رفتن ویتامین A و ویتامین C در پوست و تولید رادیکال آزاد است. [نیاز به استناد] نور ماوراء بنفش همچنین به عنوان عاملی در شکل گیری آب مروارید شناخته می شود. قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش به شدت با بروز سرطان پوست در ارتباط است.

نور مرئی

تشعشع نوری از هر نوع با شدت کافی می تواند باعث آسیب به چشم و پوست از جمله فوتو کانونکتوییت و فوتوکراتیت شود. محققان این سؤال را مطرح كرده اند كه آیا محدود كردن نور در معرض نور آبی می تواند خطر تخریب ماكولا وابسته به سن را كاهش دهد. گزارش شده است که نور درمانی روشن ممکن است تولید هورمونهای تولید مثل مانند تستوسترون ، هورمون لوتئین کننده ، هورمون تحریک کننده فولیکول و استرادیول را فعال کند.

لامپهای فتوتراپی مدرن که در معالجه اختلال عاطفی فصلی و اختلالات خواب مورد استفاده قرار می گیرند ، یا از ماوراء بنفش ساطع نمی شوند و برای هدف در نظر گرفته شده ایمن و مؤثر محسوب می شوند ، مادامی که داروهای ضد حساسیت به طور همزمان و همزمان مصرف نشوند. عدم وجود هر گونه شرایط چشم موجود نور درمانی یک روش درمانی خلقی است و درست مانند درمان های دارویی ، احتمال تحریک حالت مانیک از حالت افسردگی وجود دارد و باعث اضطراب و عوارض جانبی دیگر می شود. اگرچه این عوارض جانبی معمولاً قابل کنترل است ، توصیه می شود بیماران به جای تلاش برای خوددرمانی ، تحت نظارت پزشک باتجربه انجام شوند.

موارد منع مصرف نور درمانی برای اختلال عاطفی فصلی شامل شرایطی است که ممکن است باعث آسیب دیدگی چشم در برابر نور سمیت ، تمایل به شیدایی ، شرایط حساس شدن پوست یا استفاده از گیاه حساس کننده (مانند زگیل سنت جان) یا دارو شود. بیماران با پورفیری باید از اکثر اشکال نور درمانی خودداری شود. بیماران داروهای خاص مانند متوترکسات یا کلروکین باید با استفاده از نور درمانی احتیاط کنند زیرا احتمال این داروها می تواند باعث پورفیری شود.

عوارض جانبی نور درمانی برای اختلالات مرحله خواب شامل تیرگی یا لک لک ، سردرد ، سوزش چشم و حالت تهوع است. ممکن است برخی شکایات جسمی غیر افسردگی ، مانند ضعف بینایی و بثورات پوستی یا سوزش پوست ، با نور درمانی بهبود یابد.

بسیاری از فرهنگ های باستان انواع مختلفی از Heliotherapy را انجام می دادند ، از جمله مردم یونان باستان ، مصر باستان و روم باستان. مهاجران اینکا ، آشوری و اوایل آلمانی نیز خورشید را به عنوان خدایی که سلامتی به همراه داشته است ، می پرستیدند. ادبیات پزشکی هند با قدمت 1500 پیش از میلاد ، درمانی را توصیف می كند كه از گیاهان با نور خورشید برای معالجه پوست بدون رنگ استفاده می شود. ادبیات بودایی از حدود 200 سال قبل از میلاد و اسناد چینی قرن 10 منابع مشابهی را ارائه می دهد.

اعتقاد بر این است که پزشک فارسی ، نیلز فینسن ، پدر فتوتراپی مدرن است. او اولین منبع نور مصنوعی را برای این منظور ایجاد کرد. Finsen از نور موج کوتاه برای درمان لوپوس ولگاریس ، یک عفونت پوستی ناشی از مایکوباکتریوم توبرکلوزیس استفاده کرد. وی تصور می کرد که این اثر مفید ناشی از نور ماوراء بنفش است که باکتری ها را می کشد ، اما مطالعات اخیر نشان داد که لنز و سیستم فیلتر وی اجازه عبور از چنین طول موج های کوتاه را نمی دهد ، در عوض به این نتیجه می رسید که نور تقریباً 400 نانومتر اکسیژن واکنشی تولید می کند. باکتری ها را از بین می برد. Finsen همچنین از نور قرمز برای درمان ضایعات آبله استفاده کرد. وی در سال 1903 جایزه نوبل فیزیولوژی یا پزشکی را دریافت کرد. شواهد علمی برای برخی از درمان های وی وجود ندارد ، و بعداً از بین بردن آبله و توسعه آنتی بیوتیک های سل ، نور درمانی را برای این بیماری منسوخ کرد.

از اواخر قرن نوزدهم تا اوایل دهه 1930 ، نور درمانی برای شرایطی مانند زخم واریس ، “کودکان بیمار” و طیف گسترده ای از شرایط دیگر ، یک روش درمانی اصلی و اصلی در انگلیس محسوب می شد. آزمایشات کنترل شده توسط دانشمند پزشکی دورا کولبروک که توسط شورای تحقیقات پزشکی حمایت می شود ، نشان داد که نور درمانی برای چنین طیف وسیعی از شرایط مؤثر نیست