فروش لامپ های فیزیوتراپی

لامپ مادون قرمز فیزیوتراپی در بسیاری از انواع درد های اسکلتی عضلانی مفید و موثر هستند. به همین دلیل است که استفاده از لامپ مادون قرمز در خانه محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. با تسکین فوری درد و سهولت در استفاده ، بیشتر و بیشتر به لامپ درمانی مادون قرمز علاقه مند می شوند.

اما ، از آنجا که این یک وسیله گرمایشی است ، خطرات احتمالی آن را نیز در پی دارد.

در این مقاله سعی خواهیم کرد که اصول اولیه لامپ مادون قرمز را درک کنیم و سعی خواهیم کرد که جزئیات زیر را یاد بگیرید.

فهرست مطالب

فیزیوتراپی مادون قرمز

اصل کار فیزیوتراپی مادون قرمز

پرتوهای مادون قرمز چیست؟

لامپ مادون قرمز برای فیزیوتراپی و نوع آن

    1. مولد غیر درخشان
    2. ژنراتور درخشان (لامپ مادون قرمز درخشان)

تأثیر اشعه مادون قرمز

لامپ درمانی مادون قرمز

منع مصرف درمان لامپ مادون قرمز.

نشانه های لامپ درمانی مادون قرمز

راهنمای استفاده از لامپ مادون قرمز با خیال راحت در خانه.

چگونه می توان لامپ مادون قرمز را با خیال راحت در خانه استفاده کرد؟

فیزیوتراپی مادون قرمز

فیزیوتراپی مادون قرمز از پرتوهای مادون قرمز برای درمان بسیاری از انواع دردهای اسکلتی عضلانی مانند درد مفاصل ، اسپاسم عضلانی و غیره استفاده می کند.

این بخشی از الکتروتراپی است که در آن از جریان الکتریکی برای روشنایی لامپ مادون قرمز درمانی جهت اهداف درمانی استفاده می شود. با این حال ، اصل کار آن با سایر مواد گرمایشی در الکتروتراپی مانند روش های درمانی کوتاه موج و اولتراسونیک متفاوت است.

بنابراین ، اصل کار فیزیوتراپی مادون قرمز چیست؟

اصل کار فیزیوتراپی مادون قرمز

لامپ مادون قرمز بر اساس اصل گرما درمانی کار می کند. برای درک اینکه چرا لامپ های مادون قرمز ابتدا باید درک کنیم که گرما درمانی چیست؟ پرتوهای مادون قرمز چیست؟

کاربرد درمانی گرما را ترمو تراپی می نامند. لامپ مادون قرمز ابزاری برای ارائه گرما درمانی است. این ماده از طریق تشعشع گرما را به بدن ما منتقل می کند.

در انواع مختلف با اشکال و اندازه های مختلف عرضه می شود. با پیشرفت تکنولوژی ، در انواع قابل حمل نیز موجود است. لامپ مادون قرمز قابل حمل بسیار پرطرفدار شده است و مردم برای نیازهای خود آن را در خانه نگه می دارند.

لامپ مادون قرمز مانند یک لامپ معمولی است با یک لامپ که چراغ قرمز قابل مشاهده ای دارد. این یک چراغ قرمز معمولی نیست که از لامپ نئون قرمز سرچشمه می گیرد. این پرتوی نوری که از لامپ های مادون قرمز ساطع می شود ، شامل “اشعه مادون قرمز” است.

پرتوهای مادون قرمز چیست؟

مادون قرمز (IR) نوعی تابش الکترومغناطیسی است ، از جمله طول موج بین 780 نانومتر تا 1000 میکرومتر است. IR به گروههای مختلفی تقسیم می شود:

مادون قرمز نزدیک (NIR ، 3.0 m 0.78 میکرومتر) ،

Mid-Infrared (MIR ، 3.0 .0 50.0 میکرومتر) و

دور مادون قرمز (FIR ، 50.0 ~ 1000.0 میکرومتر).

اگر طیف مادون قرمز را تجزیه و تحلیل کنیم ، اشعه مادون قرمز بلافاصله در زیر نور مرئی قرمز قابل مشاهده است. به همین دلیل از آن به عنوان پرتوهای مادون قرمز نام برده شده است.

طیف الکترومغناطیسی

لامپ مادون قرمز برای فیزیوتراپی و نوع آن

بسته به ظرفیت تابش نور آنها ، دو گروه اصلی لامپ های مادون قرمز برای فیزیوتراپی وجود دارد. بگذارید به شما بگویم که این فقط برای اهداف اطلاعاتی است زیرا یکی از انواع آن صرفاً جهت استفاده حرفه ای است. اما ، هیچ مشکلی در جمع آوری اطلاعات وجود ندارد.

این دو نوع عبارتند از:

1: مولد غیر درخشان.

2: مولد درخشان (لامپ مادون قرمز درخشان)

    1. مولد غیر درخشان

همانطور که از نام این دستگاه پیداست نوعی دستگاه است که به گونه ای طراحی شده است که فقط اشعه مادون قرمز بدون هیچ گونه نور مرئی تولید می کند. در بازار ، این نوع دستگاههای تولید گرمای مادون قرمز به عنوان لنتهای گرمایش مادون قرمز شناخته می شوند.

در زیر پد گرمایش مادون قرمز وجود دارد که می توانید فقط با وصل کردن آن به منبع تغذیه ، از درد مفاصل استفاده کنید.

    1. ژنراتور درخشان (لامپ مادون قرمز درخشان)

ژنراتور درخشان پرتوهای مادون قرمز با نور مرئی را تولید می کند. یک لامپ رشته ای برای آن استفاده می شود ، ژنراتور درخشان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

تأثیر اشعه مادون قرمز

در زیر فهرست شده اثرات پرتوهای مادون قرمز است.

مسکن درد.

باعث بهبود خون رسانی می شود.

به آرامش عضلات کمک می کند. به همین دلیل است که در موارد اسپاسم عضلانی بسیار مفید است.

لامپ درمانی مادون قرمز

لامپ مادون قرمز در بیشتر درد مزمن اسکلتی عضلانی قابل استفاده است. با این حال ، موارد منع مصرف کمی وجود دارد که باید از آنها مراقبت کنید.

در زیر لیستی از موارد منع مصرف و نشانه های لامپ درمانی مادون قرمز قرار دارد.

منع مصرف درمان لامپ مادون قرمز.

اکنون که نشانه ها را می شناسید ، یادآوری از کجا اجتناب شده بسیار مهم است. موارد منع مصرف یک لامپ مادون قرمز است.

بارداری.

بر روی کاشت های فلزی.

تعویض زانو

تعویض مفصل ران

ضربان ساز

چشم ها.

نشانه های لامپ درمانی مادون قرمز

درد گردن: درد گردن با سفتی عضلات اطراف گردن.

درد شانه.

شانه منجمد: شانه منجمد که به عنوان کپسولیت چسب نیز شناخته می شود ، محدودیتی در حرکت مفصل شانه است.

درد کمر: ممکن است به دلیل اسپاسم عضلانی یا نقاط محرک باشد.

کمردرد: اسپاسم عضله کمر.

درد زانو: استئوآرتریت زانو.

با گذشت زمان ، به یک روش محبوب در درمان خانگی برای چنین دردهایی تبدیل شده است. از آنجا که این ماده در تسکین درد بسیار مؤثر است و افراد آسان آن را کنترل می کنند ، بدون آگاهی مناسب از کاربرد آن و آسیب های احتمالی ، از آن در هر نوع درد استفاده می کنند. لامپ مادون قرمز یک وسیله گرمایشی است ، بنابراین شناختن روش صحیح کاربرد بسیار مهم است تا از آسیب احتمالی ناشی از آن جلوگیری شود.

خود را قبل از کاربرد آن آماده کنید. به یک موقعیت راحت بیایید و قسمت بدن را در معرض دید خود قرار دهید. شیء فلزی مانند النگو و زیور آلات را از ناحیه برنامه مادون قرمز جدا کنید.

راهنمای استفاده از لامپ مادون قرمز با خیال راحت در خانه.

اکنون می دانیم که در مورد لامپ های مادون قرمز برای فیزیوتراپی چه می خواهید اگر می خواهید از آن برای خانه استفاده کنید؟ می توانید از لامپ مادون قرمز در منزل نیز استفاده کنید. از آنجایی که استفاده از آن بسیار مفید و بسیار آسان است و در کل بسیار موثر است ، می توانید از آن در هر یک از شرایط دردناک که در بالا ذکر شد استفاده کنید

از آنجا که یک وسیله گرمایشی آن به دنبال روش صحیح کاربرد بسیار مهم است. استفاده نادرست ممکن است منجر به سوختگی پوست و سایر عوارض شود.

چراغ مادون قرمز را از کجا دریافت می کنم؟ اگرچه تنوع زیادی در بازار وجود دارد اما من لامپ مادون قرمز Beurer IL11 را توصیه می کنم.